Amsterdam

Amsterdam to największe miasto w Holandii, będące równocześnie jej stolicą oraz stolicą konstytucyjną. Amsterdam położony jest nad rzeką Amstel oraz licznymi kanałami.

Trzy z nich (Keizersgracht, Prinsengracht i Herengracht) przypominają kształtem półksiężyce i są usytuowane równolegle do siebie. Stolica Holandii, ze względu na liczne kanały, często nazywana bywa „Wenecją Północy”.

Liczne zabytki, muzea i inne atrakcje przyciągają do Amsterdamu turystów z całego świata. Jedną z najciekawszych budowli w tym mieście jest Oude Kerk, czyli najstarszy kościół w stolicy Holandii.

Na uwagę zasługuje również Pałac Królewski, który do 1808 roku pełnił funkcję ratusza. Miłośnicy sztuki odnajdą w Amsterdamie liczne muzea, przepełnione najdoskonalszymi przykładami malarstwa holenderskiego.

Wśród nich koniecznie należy jednak udać się do Muzeum van Gogha, gdzie znajduje się ponad siedemset prac artysty oraz taka sama ilość listów, które artysta napisał. Ponadto, warto także zwiedzić „Dom Rembrandta” oraz Bijbels Museum.

ile kosztuje bilet do nowej zelandii