Chodzenie „z kijami”

schodołaz używany

Warto mnożyć pomysły na aktywność fizyczną i nie bać się wyzwań w tym zakresie. Zwłaszcza że wiele nowych dyscyplin rekreacyjnych jest bardzo przystępnych i nie należy do forsownych. Jedną z nich jest nordic walking, który na całym świecie zdobył wielką popularność i stał się hitem także w Polsce.

Jest on spokrewniony z nieco bardziej wymagającym trekkingiem, który wykonuje się zazwyczaj na trudniejszym górzystym terenie. Nordic walking z kolei można swobodnie praktykować na nizinach, chodząc leśnymi lub parkowymi ścieżkami, a w ostateczności nawet na ulicy. W potocznym języku NW określa się często jako „spacer z kijkami”, bo rzeczywiście one są kluczowym i jedynym sprzętem, którego potrzebujemy.

Owe kije dość mocno przypominają te, którymi posługują się narciarze i nie jest to przypadek, albowiem dyscyplina ta wywodzi się z biegów narciarskich uprawianych głównie w Skandynawii. Kluczem do najlepszych wyników jest odpowiedni chód uwzględniający odpychanie się kijami od ziemi w określony sposób. Podczas specjalnych kursów można poznać tajniki właściwego posługiwania się kijkami.

Detoksykacja alkoholowa leczenie kanałowe poznań
partnersinprogress.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.