Cukrzyca ciążowa

Regularne wizyty u lekarza to obowiązek każdej ciężarnej kobiety. Dzięki zlecanym rutynowym badaniom można się zorientować, że zachorowaliśmy na cukrzycę.

Z myślą o dziecku stosujemy się cierpliwie do wszystkich wskazówek lekarza. Zaczynamy konsekwentnie od diety nisko węglowodanowej, o której powinno się pisać dokładnie każdego dnia w specjalnym notatniku.

Koniecznie też sprawdzamy poziom glukozy we krwi, bo od tego zależą dobrze skomponowane porcje posiłków. Jeżeli jest taka potrzeba, to dietetyk pomaga nam ustalić indywidualną dietę.

Musimy zwrócić uwagę, żeby zjadać często, ale niewielkie porcje potraw złożonych z nabiału, ryb, mięsa, warzyw, razowego pieczywa, kaszy jaglanej i gryczanej. Bardzo ostrożnie musimy wybierać owoce, bo niektóre musimy absolutnie wykluczyć z diety, raczej jadać te bardziej kwaśne.

Ciężarnym często chce się pić, więc warto to pragnienie gasić wodą, a nie sokami czy słodkimi napojami. Samodyscyplina w czasie ciąży zagwarantuje nam, że urodzone dziecko będzie całkowicie wolne od skutków naszej choroby, bez deficytów od niej uzależnionych.

w poznaniu badania badania prenatalne poznań umów się na badanie http://stomatologiczne.net.pl/zeby/
partnersinprogress.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.