Cukrzyca typu 2

korony zębowe gorzów

To jest najczęściej spotykana postać cukrzycy, bo dotyczy prawie 95% chorych. Trzustka wytwarza zbyt mało insuliny, albo organizm nie wykorzystuje w pełni tej już wyprodukowanej, co nazywa się insulino opornością.

W takiej sytuacji glukoza zamiast do naszych komórek wędruje do krwi. Skutki tego stanu rzeczy bywają groźne : choroba może uszkodzić oczy, serce, nerki, może doprowadzić do śpiączki cukrzycowej, bo chory się odwodni.

U chorych na cukrzycę typu 2 długo nie objawiają się symptomy tej choroby, stąd może ona poczynić w organizmie duże spustoszenie zanim zostanie zdiagnozowana. Należy ciągle obserwować stan zdrowia, i jeżeli zauważymy choćby niektóre objawy udać się do lekarza.

A mogą to być : wzmożone pragnienie i apetyt, wrażenie suchości w ustach, czasami wymioty, drętwienie rąk i stóp, problemy ze skórą, nieostre widzenie, ogólne osłabienie i szybkie męczenie się. Żeby uniknąć zachorowania powinniśmy korzystać z rutynowych badań podstawowych zwłaszcza wtedy, gdy w naszej rodzinie ktoś choruje na cukrzycę albo, gdy prowadzimy mało aktywny tryb życia bądź mamy nadwagę.

optykopalinski.pl szczepienia
partnersinprogress.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.