Jakie okna połaciowe wybrać?

www.desig-n.pl

Odpowiednie oświetlenie poddasza, to jeden z warunków jego komfortowego użytkowania. Jeśli do pomieszczenia nie wpada wystarczająca ilość światła słonecznego, czujemy się w takim miejscu po prostu źle. Jako, że nieodłącznym elementem poddasza są skosy, najczęściej stosowanymi tu oknami są okna połaciowe. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów tego typu okien.

Które z nich są najlepsze? Najbardziej popularnym modelem okien połaciowych jest typ obrotowy. Ich otwarcie następuje wokół osi obrotu – na połowie wysokości. Musimy uważać więc, aby nie zamontować ich zbyt nisko – wtedy przy otwieraniu będziemy zmuszeni się cofać. Aby uniknąć takiego problemu, możemy skorzystać z podwyższonej osi obrotu.

Drugi typ okna często montowanego na poddaszu to okna uchylno-obrotowe. Jak wskazuje nazwa możemy je nie tylko obracać wokół osi, ale także uchylać od góry. Na zaadaptowanym strychu możemy też spotkać okna wyłazowe, czyli otwierające się na bok. Te jednak służą przeważnie jako wyjście na dach i nie są powszechnie stosowane.

Witek Naprawa oczyszczalni ścieków