Kok

www.krizzcode.com

Jedna z najbardziej ponadczasowej metody układania włosów to z pewnością kok. Takie uczesanie już dawno stosowały nasze babcie, był nieodzownym elementem charakterystycznym dla nauczycielek. To także do dzisiaj występujące formy czesania włosów dziewczynek i kobiet tańczących w szkołach baletowych.

To gładkie zaczesanie włosów i ułożenie z nich czegoś na wzór gniazdka, pozwala na unikniecie opadania włosów na oczy, co zdecydowanie utrudniałoby taniec. Kok w ostatnich latach przeżywa swoją drugą młodość, gdyż na ulicy możemy zauważyć tendencje do stosowania tej fryzury w codziennej stylizacji. Kobiety w młodym wieku, pokochały koka za jego proste i szybkie nadanie całej stylizacji, młodzieżowego i wręcz luzackiego looku.

Nie ważne czy włosy będą zaczesane gładko, czy w artystycznym nie ładzie, mamy tutaj dowolność. Jednak bardzo efektownym upięciem jest zastosowanie koka na tak zwany tapir. Wystarczy użyć do tego trochę pianki, grzebienia, lakieru no i oczywiście gumki.

Na włosy nakładamy niewielką ilość pianki, najlepiej tej zwiększającej objętość, pojedyncze pasma włosów tapirujemy u nasady grzebieniem, następnie lekko spryskujemy lakierem. Wszystkie włosy łapiemy w jedną kitkę, ale nie zaczesujemy i nie wygładzamy włosów. Tak uchwycone unosimy wysoko nad głową, poczym zaczynamy je zawijać najlepiej na palcu.

Powstały kok zawiązujemy gumką. Nie należy się zbytnio przy tym starć, gdyż im więcej pojedynczych końcówek będzie wystawało z koka, tym nasza fryzura zyska na efektywności.  .

Jeśli masz nienaganną figurę to suknia ślubna z gorsetem będzie pasować idealnie regulacja brwi henna