Kto płaci mandat w wynajętym samochodzie?

Kierowcy wynajętych samochodów bardzo często czują się bezkarni. Wydaje im się, że jeśli otrzymają mandat, poruszając się nieswoim autem, konieczność uiszczenia opłaty może ich ominąć. To nieprawda.

W umowie z wypożyczalnią bardzo często znajduje się zapis, z którego wynika, że wszelkie kary nałożone w czasie użytkowania samochodu powinny zostać uregulowane przez wynajmującego. W przypadku mandatów imiennych, na przykład za przekroczenie prędkości, zwykle nie mamy wątpliwości co do tego, że kara należy się właśnie nam. Kiedy jednak znajdujemy mandat za wycieraczką źle zaparkowanego samochodu lub zapomnimy zwolnić w okolicy fotoradaru, często wydaje nam się, że ręka sprawiedliwości nas nie dosięgnie.

To ciekawe, jak często nie zwracamy uwagi na fakt, że na mandacie znajduje się data i godzina jego wystawienia. Wypożyczalnie samochodów prowadzą szczegółowy rejestr swoich klientów, który umożliwia im szybkie namierzenie sprawcy wykroczenia. Jeśli naruszyłeś przepisy ruchu drogowego za granicą, poruszając się wynajętym samochodem, powinieneś wiedzieć, że uchylanie się od zapłaty może okazać się bardziej kosztowne niż opłacenie samego mandatu.

Wypożyczalnie aut często mają możliwość doliczenia dodatkowej opłaty związanej z faktem, że w twojej sprawie zobowiązani byli przeprowadzić dodatkowe „dochodzenie”.

Seicento https://target.auto.pl/
partnersinprogress.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.