Myć się, czy się nie myć

Home / Uroda / Myć się, czy się nie myć
my laq

Samo mycie się w ogóle, miało podczas minionych lat wiele znaczeń, bowiem to, że współcześnie człowiek myje się codziennie, a skórę głowy przy najmniej co drugi dzień, mogło budzić kontrowersje. Bowiem jeszcze nie tak dawno panowało przekonanie, że myć się nie trzeba w ogóle, następnie wprowadzano perfumy, które podobno miały zamaskować nieprzyjemny zapach potu, a także wydłużać okres mycia. W zależności od rodzaju skóry oraz włosów panowały odgórne wskazania, co do częstotliwości mycia.

Ciężko wyobrazić sobie, że suche włosy można było myć raz na dwa tygodnie, a tłuste nawet co dziewięć dni. Dopiero w latach osiemdziesiątych zaczęto zwracać uwagę na poczucie estetyki, przez co zaczęto myć się codziennie, a włosy tak, aby nie dopuścić do ich przetłuszczenia. Drugą kwestią są same preparaty do mycia, bowiem zanim powstały szampony, były mydła o przeznaczeniu do skóry suchej oraz tłustej.

Jednak zanim one powstały myto się wodą z olejkami, naparami z ziół, płukano włosy sokiem z cytryny, czy chociażby deszczówką.

Damskie podomki i szlafroki poznań aranzacja.planowanie.net.pl