Nordic walking- marsz dla zdrowia

https://przelambariery.pl/pol_m_Lazienka-dla-niepelnosprawnych_Krzesla-toaletowe-230.html

Nordic walking to kolejny trend, który przywędrował do Polski z Zachodu. Prosta forma rekreacji polegająca na marszu ze specjalnymi kijami podbija serca Polaków i wspiera ich w walce o kondycję, figurę, a przede wszystkim o zdrowie! Wiele osób traktuje marsz z kijami jako zwykły spacer. Nic bardziej mylnego! Nordic walking to sposób na wzmocnienie mięśni ramion, brzucha czy klatki piersiowej.

Choć znaczniej mniej męczący od joggingu, może dać znacznie lepsze efekty. Nie ma wątpliwości, że marsz z kijkami jest odpowiedni dla ludzi w różnym wieku, w tym osób starszych, ponieważ nie obciąża stawów. Ponadto jest nieskomplikowanym zajęciem, a zakup sprzętu, czyli samych kijów, nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Nordic walking poza wzmocnieniem mięśni może również usprawnić działanie układu sercowo- naczyniowego i oddechowego oraz zwiększyć mobilność górnego odcinka kręgosłupa. Nie ulega wątpliwości, że nordic walking jest fantastyczną formą aktywności, której nie towarzyszą żadne ograniczenia ze względu na wiek, wagę czy kondycję. Ma korzystny wpływ na organizm, a także pozwala na odprężenie i zrelaksowanie się.

Doświadczony psycholog pomoże Ci z każdym problemem Monitory medyczne koszt
partnersinprogress.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.