Osobista pompa insulinowa

protetyka

Mamy coraz większy dostęp do urządzeń wspomagających nas w chorobach przewlekłych. Należy też do nich pompa insulinowa, która najbardziej wskazana jest dla pacjentów uprawiających sport, żyjących bardzo aktywnie, albo takich, którzy mają nieregularny system pracy a tym samym posiłków. Można ją również zalecić osobom, które boją się kłucia igłą, albo tym z wysokimi poziomami glukozy w godzinach porannych.

Niezwykle istotnym warunkiem jest, żeby posiadacz pompy insulinowej był osobą zdyscyplinowaną i stosującą w sposób rzetelny samokontrolę. Pompa insulinowa to niewielkie urządzenie, który chory na cukrzycę nosi ciągle przy sobie. W pojemniku znajduje się insulina ludzka lub analog insuliny w sposób ciągły podawana podskórnie.

Dawki hormonu i czas podawania programuje lekarz diabetolog lub sam pacjent. Żeby to robić samodzielnie musi posiadać wiedzę na temat liczenia ilości węglowodanów, białka i tłuszczów. Ponadto musi być przeszkolony technicznie w celu obsługiwania urządzenia, w który co trzy dni należy wymieniać oprzyrządowanie.

https://przelambariery.pl/product-pol-737-Siedzisko-wannowe-obrotowe-DuBa-Star.html Monitory medyczne
partnersinprogress.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.