Pobieranie krwi do badań laboratoryjnych

http://www.horyzontybezgranic.pl

Morfologia krwi to jedno z podstawowych badań, które powinniśmy wykonywać regularnie w ramach okresowych badań lub przy podejrzeniu wystąpienia jakiejś choroby czy nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. A jak wygląda procedura poboru krwi w diagnostyce laboratoryjnej? Większość z nas wie najlepiej, że nie jest to proces długi i bolesny.

Rozpoczyna się on założenia uciskowej opaski oraz dezynfekcji miejsca, w które zostanie wbita igła. Co istotne, igła do poboru krwi może być różnej grubości, jednakże zawsze połączona jest ze specjalnym pojemnikiem na krew.

Samo wkłucie wycelowane jest najczęściej w zgięcie łokciowe lub grzbiet dłoni, choć zdarza się również, że krew pobierana jest ze stopy pacjenta. Tak pobrana krew w specjalnie zabezpieczonym pojemniku trafia do laboratorium, w którym analityk medyczny dokonuje dokładnego badania składu i parametrów biologicznych, fizycznych i chemicznych pobranego od pacjenta materiału.

Choć obecnie coraz częściej można spotkać się również z komputerową oceną składu próbki krwi wykonywaną przez analizator bez udziału pracy ludzkiej.

anestezjologia Poznań
partnersinprogress.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.