Zamek w Trokach

Na Litwie znajduje się kilka atrakcji turystycznych, które powinny stanowić obowiązkowy przystanek dla wszystkich zwiedzających. Jednym z nich jest urokliwy zamek w Trokach. Zamek ten powstał z inicjatywy księcia Kiejstuta, jednakże jego dalszą budowę dokończył syn.

Co najciekawsze, zamek ten powstawał z powszechnie dostępnych kamieni polnych i cegieł. Jest umiejscowiony na trzech małych wyspach, które połączone są w jedną. Można wyróżnić dwie części zamku: centralną oraz przedzamcze.

W czasach średniowiecza obiekt ten pełnił ważne funkcje militarne. To właśnie tutaj przebywali także władcy litewscy. Podziw turystów wzbudza wnętrze zamku.

Można w nim oglądać przepiękną porcelanę, szkło czy meble z czasów średniowiecza. Na szczególną uwagę zasługują także liczne trofea myśliwskie. Zwiedzając zamek koniecznie trzeba się także udać na najwyższą wieżę.

W czasach średniowiecza znajdowała się w niej kaplica, w której modliła się rodzina książęca. Zamek w Trokach jest dostępny dla turystów niemal przez cały rok.

londyn loty last minute produkty.ealergie.com.pl