Zaskocz włamywacza

www.twardogora.info.pl

Obecnie większość samochodów posiada szereg zabezpieczeń, które pomagają chronić je przed kradzieżą. Od zwyczajnych moduły komunikacyjne do alarmów, immobilizerów, aż do paneli sprawdzających odcisk palca kierowcy. Specjaliści prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej zaskakujących metod odstraszających złodziei. Powstał nawet sposób jak wykorzystać fizykę w służbie bezpieczeństwa samochodów.

Jest to niewinnie wyglądający gadżet montowany na dachu pojazdu, który po uruchomieniu wytwarza tak zwaną spiralę Tesli. Brzmi enigmatycznie dla kogoś, kto nie fascynuje się zjawiskami fizycznymi. W dużym skrócie, dookoła twojego auta po zamontowaniu wspominanego urządzenia, powstaje ochronna tarcza, niewidoczna gołym okiem. O jej niezbyt przyjemnym działaniu przekona się osoba, która niepowołana postanowi spróbować zbyt mocno zbliżyć się do twojego samochodu.

Zostanie dość dotkliwie porażona prądem i być może otrzyma na przyszłość nauczkę dotyczącą poszanowania cudzej własności. Chociaż takie rozwiązanie brzmi bardzo kusząco, niestety, jest nie do zastosowania w polskich realiach. Biorąc pod uwagę przepisy w prawie karnym, niedoszły włamywacz mógłby podać do sądu właściciela auta, ze względu na odniesione obrażenia. Pozostaje czekać na złagodzenie owych zapisów.

GRC INVEST PARTNER volvo małopolska