Z jednej strony z pewnością świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że im więcej jest zdrowej rywalizacji w firmie, tym większa jest motywacja dla pracowników i tym bardziej przykładają się oni do swojej pracy. Jednak co zrobić, aby ta rywalizacja się pojawiła i przede wszystkim, żeby nie wpłynęła negatywnie na relacje między pracownikami naszej firmy? Może się okazać, że świetnym rozwiązaniem będzie tutaj grywalizacja w firmie. To oznacza, że będziemy mieli możliwość połączenia gry i rywalizacji. Chodzi tutaj o zastosowanie mechanizmów, które wykorzystywane są w grach, a które można wykorzystać nawet podczas wykonywania nudnych zadań firmowych, o które przecież w biurach nie jest wcale tak trudno. Jak się okazuje, grywalizacja dla firm może być świetną propozycją, bo pozwala przełamać nudę, zmotywować pracownika do wydajniejszej pracy, a jednocześnie też pozwala na scalenie zespołu, dzięki czemu nie tylko rywalizacja, ale również współpraca lepiej tutaj funkcjonuje.

Jak powinna wyglądać grywalizacja w biznesie?

Jeśli słyszeliśmy o tym, jak wiele dobrego może nam zapewnić grywalizacja w biznesie, to z pewnością zdecydujemy się na wprowadzenie takiego rozwiązania.

Jednak musimy tutaj postępować według określonych wytycznych, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że taka grywalizacja w firmie się sprawdzi i przyniesie spodziewane rezultaty. Dlatego też, jeśli chcemy skorzystać z takiej propozycji, to powinniśmy zdefiniować co chcemy osiągnąć przez to, że pojawi się grywalizacja w firmie. Może chodzić o zwiększenie sprzedaży, albo większą integrację pracowników. Musimy także dobrze poznać naszych pracowników w realu, bo wówczas łatwiej będzie nam wszystko do nich dopasować. To też oznacza, że musimy poznać ich zachowania, abyśmy później mogli je zmienić na takie, które pomogą nam w osiągnięciu założonego celu. Jeśli taka grywalizacja dla firmy ma przynieść określone rezultaty, to z pewnością musimy również być na bieżąco z tym co się dzieje, a więc sprawdzać wyniki i wyciągać z nich wnioski.

Gry integracyjne dla pracowników to świetne rozwiązanie

Oczywiście aby grywalizacja w firmie się sprawdziła, musimy również pamiętać o wprowadzeniu odpowiednich nagród dla osób, którym uda się osiągnąć zamierzony cel. Mogą one polegać na dodatkowym urlopie, albo możemy się zdecydować na vouchery. Wszystko będzie zależało od możliwości i specyfiki firmy. Ale pamiętajmy również o tym, że takie gry integracyjne dla pracowników, to świetny sposób nie tylko na to, aby oni lepiej się między sobą poznali, lepiej ze sobą współpracowali, ale też na to, abyśmy my poznali mocne i słabe strony naszych pracowników. Wówczas łatwiej będzie nam przydzielać odpowiednie zadania do konkretnych pracowników, tak abyśmy mieli pewność, że wtedy będzie większa szansa na odniesienie sukcesu przez firmę. Koniecznie zobaczmy jak może wyglądać grywalizacja w firmie i jak możemy ją wykorzystać do naszych celów, aby mieć szansę na odniesienie sukcesu.