Jednym z dość powszechnie stosowanych w ostatnich latach preparatów specjalistycznych do włosów jest jedwab. To wyjątkowy preparat o oleistej konsystencji, którego działanie ma poprawić kondycje naszych włosów. Głównie ze względu na swoją ciężką i lepką konsystencje stosuje się go na końcówki włosów, nałożenie go u nasady spowodowałoby nadmierne ich przetłuszczenie. Jedwab poleca się w celu odżywienia, suchych i zniszczonych włosów, zarówno wywołane wpływem zewnętrznych czynników, ale także brakiem witamin, które wpływają na złą kondycje włosa.

Stosowanie jedwabiu wpływa nie tylko na ich wygląd, ale również lepsze układanie. Używany do włosów jedwab stosuje się w płynnej konsystencji. Nakładać go możemy na suche włosy, ale również na mokre, co z pewności ułatwi ich rozczesywanie. Jest to bardzo wydajny preparat, dlatego nie można sugerować się małą buteleczką, twierdząc, że jest to niewystarczająca ilość.

Ponieważ sugerowane zastosowanie jednej kropli jedwabiu, w zupełności wystarcza. Wspomniane wcześniej właściwości przetłuszczające, będą wskazywały na niekoniecznie dobre działanie, szczególnie w przypadku włosów z tendencją do przetłuszczania. W takiej sytuacji lepiej zastosować inne dostępne preparaty, jak szampony, czy odżywki z dodatkiem jedwabiu. Zastosowanie tego preparatu to bardzo łatwy i w miarę tani sposób na poprawienie kondycji włosów.

Należy go jednak stosować, co kilka dni, na pewno nie codziennie, gdyż może zbyt obciążyć włosy.

www.eaf.bydgoszcz.pl