Badania laboratoryjne w naukach społecznych

Home / Zdrowie / Badania laboratoryjne w naukach społecznych
http://www.formeds.com.pl/cat/68/B-Complex

Badania laboratoryjne budzą skojarzenia z przestrzennym i sterylnym pomieszczeniem wyposażonym w specjalistyczną aparaturę, przy której zasiadają analitycy a białych fartuchach.

Jednakże istnieją wyjątki od tego schematu, dlatego też omówimy badania laboratoryjne w naukach społecznych.

Laboratoria wykorzystywane do badań w naukach społecznych, takich jak psychologia czy socjologia, najczęściej posiadają specyficzną scenografię, która ma za zadanie wywołać odpowiedni stan emocjonalny u badanych.

W takich pomieszczeniach laboratoryjnych umieszcza się sprzęt służący do rejestracji zachowań i reakcji osób badanych, do którego najczęściej zalicza się kamery, mikrofony czy lustra weneckie.

Nie ulega wątpliwości, że badania laboratoryjne w naukach społecznych znacznie odbiegają od analiz wykonywanych w laboratoriach medycznych, biologicznych czy fizycznych.

Jednakże mimo tych znacznych różnic, badania te mają wspólny cel- poszerzać wiedzę i przyczyniać się do rozwoju cywilizacyjnego ludzkości.

http://www.klinikiserca.pl/o-nas/znajdz-nas/malopolskie-centrum-sercowo-naczyniowe-br-pracownia-rezonansu-magnetycznego implanty łódź