Dla wielu firm świetnym rozwiązaniem jest korzystanie ze współpracy z agencją pracy tymczasowej. To dlatego, że mogą oni w każdej chwili otrzymać pracownika, jeśli okaże się, że mają więcej pracy niż zakładali, ale w momencie, gdy ten pracownik przestaje być potrzebny, nie ma problemów, aby można było go zwolnić. Co ważne, nie zostaje on całkowicie bez pracy, ponieważ agencja pracy tymczasowej od razu wysyła go do innej firmy. Ale warto też wiedzieć ile kosztuje pracownik, który jest do nas podsyłany z agencji pracy tymczasowej, tak abyśmy mieli pewność, że faktycznie nas stać na takie rozwiązanie.

Dodatkowo jeszcze musimy podkreślić, że jeśli chodzi o to ile bierze agencja pracy tymczasowej, to musimy mieć świadomość, że w jej wynagrodzenie będą wliczone wszystkie opłaty, które normalnie sami musielibyśmy uiścić za pracownika, ale robi to za nas agencja pracy tymczasowej, bo oficjalnie, to właśnie oni go zatrudniają, a nie my.

Pracownik tymczasowy a zus – jak to wygląda?

Kiedy sami zatrudniamy jakiegoś pracownika na etat, to dobrze wiemy, że naszym obowiązkiem będzie opłacenie nie tylko jego wynagrodzenia, ale również składki zdrowotnej, chorobowej czy na ZUS. Może to oznaczać, że kiedy będziemy zatrudnili pracownika z agencji pracy tymczasowej, również będziemy się zastanawiali nad tymi opłatami. Warto wówczas wiedzieć, że jeśli interesuje nas zależność pracownik tymczasowy a zus, to my się tym nie zajmujemy.

Te składki będą opłacane przez agencję pracy tymczasowej, bo to ona zgodnie z prawem, jest faktycznym pracodawcą, a nie my. Jednak musimy mieć świadomość, że jeśli chodzi o to zagadnienie, to z pewnością opłata za taką składkę, będzie uwzględniona w kwocie, jaką my będziemy musieli zapłacić agencji za danego pracownika, a więc warto mieć tego świadomość. Jeśli już wiemy, że ten temat agencja pracy tymczasowej a składki zus, w pewnym sensie nas nie dotyczy, bo przekazujemy pieniądze na tą składkę, ale nie musimy się zajmować formalnościami, to może się okazać, że szybciej zdecydujemy się na takiego pracownika, bo będzie się z nim wiązało wypełnianie mniejszej ilości dokumentów.

Wielu chce wiedzieć, ile bierze agencja pracy tymczasowej

Niektórzy ludzie zastanawiają się nad tym, ile bierze agencja pracy tymczasowej, bo dzięki temu mogą oni obliczyć czy opłaca im się zatrudnianie takiego pracownika.

Z pewnością będzie to tańsze rozwiązanie, dodatkowo nie trzeba się martwić co z nim zrobić, jeśli mamy mniej pracy, ale też pamiętajmy, że na to ile będziemy musieli zapłacić wpływ mają wszystkie składki, które trzeba za pracownika zapłacić. My tego nie robimy, ale opłaca je agencja pracy tymczasowej, a to oznacza, że doliczy je ona do faktury, za takiego pracownika. Dlatego warto zapytać ile kosztuje pracownik z agencji pracy, bo możemy wówczas wszystko lepiej zaplanować. Koniecznie zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości i co więcej, sprawdzajmy jakie faktycznie koszty poniesiemy, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty jaką ma dla nas agencja pracy tymczasowej.