Edukacja pacjenta elementem terapii

Najmłodsi pacjenci mają możliwość wyjazdu na specjalne zgrupowania dla chorych na cukrzycę. Zakłada się, by to były dzieci samodzielne w tzw. wieku kolonijnym, które będą w stanie poradzić sobie bez rodziców. Specjalnie wyszkolona kadra opiekuje się na miejscu małymi pacjentami, ucząc ich, jak oswoić się z chorobą, najlepiej ją poznać i umieć z nią żyć.

Nauki jest dużo, maluch w praktyczny sposób zdobywają umiejętność przeliczania wymienników węglowodanowych. Na początek pomagają im w tym kolorowe rysunki w tabelkach, bo to dla dzieci łatwiejszy sposób na zapamiętanie reguł. Znając je potrafią skomponować posiłki i pamiętają przy tym, że ich dieta ma być nisko węglowodanowa, ale dostatecznie pożywna. Muszą przecież dostarczyć organizmowi wszystkie potrzebne składniki tak, jak zdrowi ludzie.

Na warsztatach dzieci są otoczone szczególną opieką medyczną. Lekarze i pielęgniarki uczą np., jak korzystać z osobistej pompy insulinowej, jak utrzymać samodyscyplinę i konsekwencję zachowań w chorobie. Edukacja skierowana jest do wszystkich pacjentów niezależnie od wieku.

http://szczepienia.net.pl http://stomatologiczne.net.pl/protetyka/
partnersinprogress.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.