Nakładki na pedały

Choć wydawać by się mogło, że kupno nakładek na pedały do samochodu to zbędny wydatek, wcale nie musi tak być. Spełniają po pierwsze funkcję estetyczną, a po drugie, mogą czynić jazdę bardziej komfortową i bezpieczną.

Dlaczego? Zwłaszcza jeśli kupiłeś używane auto, które ma już swoje lata, fabryczne nakładki na pedały ścierają się i dają mniejszą przyczepność dla stóp. Podeszwa buta może się ślizgać, przez co opóźniona jest możliwość reagowania, a jak wiadomo, w obliczu groźnej sytuacji na drodze liczą się ułamki sekund.

Na rynku dostępne są różne rodzaje nakładek. Od zwykłych, klasycznych, które mają imitować te oryginalne, aż po takie malowane w fantazyjne wzory.

Popularnym motywem są czerwono-żółte płomienie. Znajdzie się także coś dla płci pięknej – kwiaty, gałązki, listki dodadzą uroku każdej „babskiej bryce”.

Znajdzie się coś dla świeżo upieczonych kierowców – nakładki, które mają wytłoczone litery ułatwiające rozpoznanie i odróżnienie pedału gazu, hamulca oraz sprzęgła. Dostępne są wersje przeznaczone zarówno dla automatycznych jak i manualnych skrzyń biegów.

Orientacyjna cena to około pięćdziesięciu złotych.

http://motofree.pl/ser-pol-123-Czesci-do-motocykli-Simson-S50.html