Wysokość mieszkania na strychu

culturecafe.pl

Skosy dachowe to nieodłączna część mieszkania na poddaszu, która niewątpliwie dodaje mu uroku. Jeżeli jednak średnia wysokość lokalu użytkowego jest zbyt niska, zamieszkiwanie go będzie dla nas niekomfortowe. Jaka więc powinna być optymalna wysokość mieszkania na poddaszu? Średnia wysokość pomieszczenia jako całości powinna wynosić co najmniej 220 centymetrów.

W jaki sposób policzyć to w przypadku dachu ze skosami? Aby otrzymać wiarygodny pomiar należy zmierzyć wysokość najwyższego i najniższego punktu pomieszczenia. W przypadku, gdy średnia tych liczb wynosi mniej niż 190 centymetrów – jest to przestrzeń niepełnowartościowa. Oznacza to, że umieszczać możemy w nim tylko schowki i niskie meble.

Sytuacja zmienia się także, gdy pozostawimy na wierzchu elementy konstrukcyjne. Wtedy wysokość mierzymy do jętek konstrukcyjnych. Co jeśli podczas pomiarów uzyskamy mniej niż 190 centymetrów? Istnieje wówczas techniczna możliwość podniesienia dachu, jednak tego typu prace znacznie wydłużają czas remontu i podnoszą jego koszty.

PRAPA www.kszielonoczarni.pl