Wiele osób słysząc o drukowaniu, ma przed oczami zwyczajną drukarkę i kartkę papieru. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że profesjonalne drukarnie mogą tworzyć znacznie większe druki, jednak nie zawsze uświadamiamy sobie, że obecnie możliwe jest nanoszenie druku na najróżniejsze materiały. Dlatego też warto wiedzieć, czym charakteryzuje się druk cylindryczny, gdzie możemy go stosować i w jaki sposób jest on wykonywany. Może się okazać, że będzie to świetne rozwiązanie, gdy będziemy chcieli w niekonwencjonalny sposób promować swoją firmę, albo kiedy będziemy chcieli w prezencie podarować coś niecodziennego. Jak się okazuje druk cylindryczny wykorzystuje zarówno tradycyjne urządzenia do drukowania, jak i takie, które mają bardzo rozbudowane funkcje.

To daje nam pewność, że będziemy mogli go wykorzystać w różnych miejscach i na różnej płaszczyźnie.

Co wiemy, jeśli chodzi o druk cylindryczny?

Przede wszystkim mając odpowiednią wiedzę, będziemy mogli powiedzieć, w jakich miejscach może być przez nas wykorzystany druk cylindryczny. Chodzi tutaj o to, że nakładamy farbę na dowolne podłoże, a następnie czekamy aż atrament wyschnie, co będzie się działo przy wykorzystaniu promieni UV. W przypadku druku na billboardy czy siatki, druk cylindryczny będzie wyglądał bardzo podobnie do tradycyjnego drukowania, z wykorzystaniem drukarek atramentowych, jednak musimy pamiętać, że stosujemy tutaj zupełnie inne farby. Jeśli chcemy drukować na niecodziennych powierzchniach, jak chociażby szkło czy plexi, a dodatkowo mają mieć one różne kształty, to będziemy musieli skorzystać ze specjalistycznych maszyn, które nam to ułatwią.

To wszystko sprawia, że wykorzystując druk cylindryczny możemy stworzyć naprawdę ciekawe i niecodzienne reklamy, które sprawią, że zainteresują się nami ludzie, którzy inaczej nie zwróciliby uwagi na naszą firmę.

Poznajmy jakie wady i zalety ma druk cylindryczny

Jeśli chodzi o to, co zyskamy jeśli zdecydujemy się na druk cylindryczny, to musimy wiedzieć, że nie będziemy musieli się tutaj przejmować szkodliwymi zapachami, bo ich po prostu nie będzie. Dodatkowo tusz, który jest tutaj wykorzystywany jest odporny na blaknięcie, jak i zadrapania, nie mówiąc też o tym, że jest wytrzymały na działanie różnych warunków atmosferycznych. Kiedy znamy już niewielką część zalet, jakie ma druk cylindryczny, czy znamy też jego wady? Musimy mieć tutaj świadomość, że nie będziemy mogli go nanieść na wypukłe przedmioty, nie mówiąc też o tym, że tego typu druk cylindryczny jest bardzo kosztowny. Jeśli chcemy go oferować innym, to musimy też wziąć pod uwagę wielkość maszyn, które będą tutaj wykorzystywane.

Warto sprawdzić, w jakich miejscach możemy wykorzystać taki druk cylindryczny, tak abyśmy mogli powiedzieć, czy faktycznie sprawdzi się on w naszym przypadku. Niezwykle istotne jest to, że druk cylindryczny możemy zastosować jeśli chcemy udekorować hotel czy restaurację. Ponieważ nie wydziela on szkodliwego zapachu, spokojnie możemy go wykorzystać w zamkniętych pomieszczeniach, choćby do ozdabiania luster czy przepierzeń, które będą się znajdowały w restauracji. Dodatkowo cenną informacją może być również ta, że taki druk cylindryczny możemy wykorzystywać również na takich powierzchniach, które są wrażliwe na działanie ciepła, jak i są bardzo cienkie. Będziemy mieli pewność, że podczas nakładania takiego druku, nic złego nie będzie się z nimi działo, a efekt końcowy, który uda nam się tutaj uzyskać, przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania.