Kompletowanie bagażu nie jest wcale łatwą sprawą. Nawet wyjeżdżając na kilka dni, zdarza nam się skompletować naprawdę ciężki ekwipunek. Jak spakować wszystko, co niezbędne, ale jednocześnie nie przesadzić z wielkością i ciężarem bagażu? Pamiętaj, że wyjazd na weekend nie wymaga zabrania ze sobą wielkich butelek kosmetyków. W zupełności wystarczą Ci kosmetyki w mniejszych wersjach.

W wielu drogeriach można kupić żele pod prysznic, szampony, odżywki, pasty do zębów, a nawet pianki do golenia i lakiery do włosów w mniejszych wersjach. Jeśli nie znajdujesz zadowalających Cię wariantów, możesz zakupić same mini opakowania, do których przelejesz swoje ulubione kosmetyki. Wybierz szczoteczkę do zębów, którą można złożyć. Taka wersja zajmuje mniej miejsca.

Wiadomo, że każdy wyjazd wymaga przygotowania się na każde warunki atmosferyczne i zabrania ze sobą kurtki przeciwdeszczowej. Taka kurtka zajmuje dużo miejsca, szczególnie, gdy nosimy ją w plecaku. Warto poszukać jak najmniejszej wersji, którą można złożyć. Jeśli nie możesz obyć się bez suszarki do włosów, wybierz jej turystyczną, składaną wersję.

Przyda się również do suszenia przemoczonych ubrań. W sklepach można znaleźć nawet małe turystyczne żelazko ze składaną rączką. Mało miejsca zajmuje również turystyczna poduszka. To dobra opcja przy wyjeździe pod namiot lub dłuższej podróży samochodem czy autokarem.