www.twardogora.info.pl

Obecnie większość samochodów posiada szereg zabezpieczeń, które pomagają chronić je przed kradzieżą. Od zwyczajnych moduły komunikacyjne do alarmów, immobilizerów, aż do paneli sprawdzających odcisk palca kierowcy. Specjaliści prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej zaskakujących metod odstraszających złodziei. Powstał nawet sposób jak wykorzystać fizykę w służbie bezpieczeństwa samochodów.

Jest to niewinnie wyglądający gadżet montowany na dachu pojazdu, który po uruchomieniu wytwarza tak zwaną spiralę Tesli. Brzmi enigmatycznie dla kogoś, kto nie fascynuje się zjawiskami fizycznymi. W dużym skrócie, dookoła twojego auta po zamontowaniu wspominanego urządzenia, powstaje ochronna tarcza, niewidoczna gołym okiem. O jej niezbyt przyjemnym działaniu przekona się osoba, która niepowołana postanowi spróbować zbyt mocno zbliżyć się do twojego samochodu.

Zostanie dość dotkliwie porażona prądem i być może otrzyma na przyszłość nauczkę dotyczącą poszanowania cudzej własności. Chociaż takie rozwiązanie brzmi bardzo kusząco, niestety, jest nie do zastosowania w polskich realiach. Biorąc pod uwagę przepisy w prawie karnym, niedoszły włamywacz mógłby podać do sądu właściciela auta, ze względu na odniesione obrażenia. Pozostaje czekać na złagodzenie owych zapisów.

volvo małopolska Busy braciaprzewoz.pl