Nowa Zelandia to obszar słynący nie tylko z zapierających dech w piersiach widoków i zdrowego klimatu. Również sekrety ludzi żyjących w tym rejonie wiążą się ze zdrowiem, zapewniając gładką cerę, elastyczną skórę, a także świetną odporność kobietom i mężczyznom z tamtych stron.

Króluje tutaj zwłaszcza miód Manuka i jego pochodne, zwarte w rozmaitych kosmetykach prosto z Nowej Zelandii. Miód Manuka przede wszystkim wsławił się swoimi właściwościami antybakteryjnymi i uodporniającymi.

W Nowej Zelandii wykorzystuje się go głównie do produkcji kosmetyków na trądzik, gdyż świetnie łagodzi, wygładza skórę, usuwa niedoskonałości, a dzięki właściwościom oczyszczającym pomaga w walce z zapaleniami. Wygładza i odżywia, a równocześnie sprawia, że skóra zyskuje młody wygląd.

Miód jest doskonałym składnikiem do produkcji maseczek, a dzięki swoim naturalnym właściwościom redukuje do minimum konieczność dodawania chemikaliów. Miód Manuka wykorzystywany jest także do produkcji toników, rewitalizujących i oczyszczających cerę, a także odżywczych i nawilżających kremów do twarzy, rąk i paznokci.

montibello.pl aspazja.pl