Poddasze w domu jednorodzinnym

Dziś większość budowanych domków jednorodzinnych ma użytkowe poddasze – nic dziwnego. Jest to bowiem przestrzeń, która właściwie zagospodarowana, może stanowić bardzo klimatyczny i oryginalny element domu. Zależnie od naszych preferencji możemy urządzić tam sypialnię, pokój dziecięcy, kuchnię i łazienkę. Należy jedynie pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Po pierwsze, pomieszczenia na poddaszu nie mogą być zagracone. Zbyt duża ilość mebli połączona ze skośnymi dachami sprawi, że wnętrze wydawać się będzie ciasne i ciemne. Najlepiej więc jeśli umieścimy tam tylko tyle rzeczy, ile nam potrzeba. Jest to łatwe w przypadku urządzania na poddaszu sypialni, jednak może stanowić niemały problem, jeżeli chodzi o pokój dziecięcy.

Wówczas dobrze zdecydować się na meble na wymiar – będą one pasować nawet do najniższych miejsc poddasza. Większe ograniczenia techniczne napotkamy chcąc przeznaczyć poddasze na łazienkę lub kuchnię. W pierwszym przypadku należy pamiętać, że wannę możemy umieścić tylko przy skosach, których wysokość jest większa niż 120 centymetrów. Jeśli chodzi o kuchnię, ze względu na duże ilości ciepłego powietrza nie poleca się jej urządzania od strony południowej.

https://kupmeble.pl/oferta/stoly-jadalniane importer minibasenów SPA z hydromasażem